9 listopada 2021

Nowy kurs Akademii PARP: „Analiza sprawozdań finansowych”

Udostępnij

Sprawozdanie finansowe jest najważniejszym źródłem informacji o rezultatach działalności przedsiębiorstwa i jej finansowych skutkach. Na jego podstawie decyzje gospodarcze podejmują aktualni i potencjalni inwestorzy, wierzyciele oraz pozostałe podmioty z otoczenia danej firmy.

Podstawowym celem każdego prawidłowo sporządzonego sprawozdania finansowego jest dostarczenie jego czytelnikowi rzetelnych i użytecznych informacji przydatnych w dalszym procesie decyzyjnym, niezależnie czy dotyczy to decyzji w zakresie kierunków rozwoju własnego przedsiębiorstwa, czy analizy potencjału przyszłego partnera biznesowego.

Jak istotną rolę odgrywa i jak przydatnym narzędziem w procesie decyzyjnym jest analiza sprawozdań finansowych dowiecie się z najnowszego kursu Akademii PARP.

Kurs „Analiza sprawozdań finansowych” zawiera szereg przydatnych informacji na temat tego czym jest, i jak wykorzystać w działalności biznesowej informacje zawarte w sprawozdaniu finansowym, zarówno w odniesieniu do analizy stanu własnej firmy, jak i wykorzystując wiedzę pozyskaną ze sprawozdań w kontaktach z partnerami biznesowymi.

Biorąc udział w kursie „Analiza sprawozdań finansowych”:

  • dowiesz się, jakie informacje ujęte są w poszczególnych częściach sprawozdania finansowego,
  • zrozumiesz, czym jest analiza pozioma i pionowa,
  • uzyskasz wiedzę na temat tego, jakich informacji dostarcza analiza wskaźnikowa,
  • będziesz wiedzieć, jak rozpoznać sygnały wskazujące na zagrożenie kontynuacji działalności danego podmiotu gospodarczego.

Kurs będzie dostępny na platformie edukacyjnej Akademii PARP 9 listopada. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Jeśli interesuje Cię tematyka finansów zapoznaj się z innymi naszymi kursami w tej kategorii. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania przez ich uczestników certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do uczestnictwa już dziś!

Zobacz więcej podobnych artykułów