25 stycznia 2022 r.

Współpraca polsko-norweska w obszarze błękitnych technologii

W 2022 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości wraz Innovation Norway planują dwa ważne wydarzenia wspierające zrównoważone wykorzystanie wód morskich, śródlądowych, a także obszarów przybrzeżnych, oraz rozwój współpracy polsko-norweskiej i międzynarodowej w tym zakresie.

Już 5 kwietnia 2022 r. w Lillestrøm w Norwegii, podczas targów Nor-Shipping, odbędzie się wydarzenie "Morski dialog polsko-norweski". Podczas seminarium oraz business mixera polskie i norweskie firmy uzyskają dostęp do najnowszej wiedzy o możliwościach rozwoju na obydwu rynkach oraz będą mieć okazję do zainicjowania współpracy biznesowej. Impreza kierowana jest przede wszystkim do firm związanych z sektorem morskim, realizujących projekty technologiczne, zwłaszcza w obszarach takich jak: przemysł stoczniowy, urządzenia i wyposażenie dla statków i jachtów, usługi morskie i portowe, systemy przeładunkowe, technika morska. Wszystkich zainteresowanych uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego do dnia 31 marca 2022r.

Z kolei 10 i 11 maja 2022 r. w Atenach w Grecji odbędzie się dwudniowe, międzynarodowe wydarzenie “Business Cooperation on Blue Growth in Europe”. Zaplanowano w nim udział 200 przedstawicieli z 12 państw: firm, klastrów, naukowców, decydentów oraz instytucji otoczenia biznesu. Program wydarzenia obejmuje sesje plenarne i tematyczne oraz networking i spotkania matchmakingowe za pośrednictwem platformy b2match.

Organizatorzy zapewnią udział w wydarzeniu w formule stacjonarnej i zdalnej (transmisja online). Zainteresowanych wyjazdem do Grecji prosimy o rejestrację na stronie Innovation Norway do dnia 15 lutego 2022 r.

Obydwa wydarzenia są współfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Informacji o wydarzeniach udzielają:

Artur Janusz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 22 432 88 08

Justyna Kizlich

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 22 432 88 47


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 25.01.2022 10:13
Poprawiono: 25.01.2022 09:14
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: