Udzielamy informacji o programach pomocowych realizowanych przez PARP.
Poland Prize
Program Poland Prize
Cel finansowania: Wsparcie zagranicznych startupów w rozpoczęciu i rozwoju działalności w Polsce
Start składania wniosków
1 marca 2021
Koniec przyjmowania wniosków
31 grudnia 2022
-
-
Maksymalne dofinansowanie
300 000 zł
-
Wkład własny
0%
Szczegóły dofinansowania
Celem programu Poland Prize jest zachęcenie zagranicznych startupów do prowadzenia biznesu w Polsce m.in. dzięki wsparciu w rozpoczęciu i rozwoju działalności oraz włączeniu w polski ekosystem startupowy.
Przebieg akceleracji
Program akceleracji Poland Prize jest podzielony na 2 etapy.
Etap I obejmuje:
- Soft-landing - działania o charakterze pomostowym, mające zapewnić startupom niezbędne warunki dla podjęcia właściwej działalności biznesowej, uwzględniające m.in. wsparcie tzw. „konsjerża” (dedykowany doradca – opiekun startupu),
- Rozwój - zindywidualizowane działania niezbędne dla rozwinięcia działalności startupu w Polsce, związane np. z budową zespołu startupu lub podnoszeniem jego kompetencji, nawiązywaniem relacji, rozwojem produktu startupu, promocją oraz pozyskaniem przez startup Partnera biznesowego (Odbiorcy technologii lub Inwestora).
W ramach Etapu I startup może otrzymać grant pieniężny w kwocie nie wyższej, niż 50 tys. zł, przeznaczony na pokrycie kosztów niezbędnych dla realizacji trwających do 3 miesięcy działań w ramach komponentu soft-landing oraz rozwój.
Etap II jest dedykowany startupom, które w efekcie realizacji Etapu I nawiązały udokumentowaną współpracę z Partnerem biznesowym (odbiorcą technologii lub inwestorem).
Etap II obejmuje:
- Akcelerację - profesjonalne działania opisane Indywidualnym Planem Akceleracji, mające umożliwić pilotażowe wdrożenie rozwiązania startupu u Odbiorcy technologii i/lub pozyskanie kapitału od Inwestora,
- Postakcelerację – działania zmierzające do zmaksymalizowania rezultatów projektu osiągniętych przez startup w wyniku Akceleracji, przewidujące np. kontynuację lub rozszerzenie wybranych działań rozwojowych startupu lub utrzymanie ich efektów.
W ramach II Etapu startup może otrzymać grant pieniężny w kwocie nie wyższej, niż 250 tys. zł, przeznaczony na pokrycie kosztów działań w zakresie akceleracji, niezbędnych dla przeprowadzenia pilotażowego wdrożenia rozwiązania startupu u Odbiorcy technologii i/lub pozyskania przez startup kapitału od Inwestora.


Kto może aplikować do Programu i otrzymać grant?
Program POLAND PRIZE jest adresowany do zagranicznych przedsiębiorców (founderów) i zespołów startupowych spoza Polski, które:
- wyrażają zamiar założenia i zarejestrowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej spółki prawa handlowego, w której co najmniej 50% udziałów będą posiadały osoby fizyczne nieposiadające obywatelstwa polskiego i co najmniej jeden z członków zarządu spółki nie posiada polskiego obywatelstwa (warunek ten obowiązuje podczas całego okresu udziału w Programie), oraz
- nie prowadziły wcześniej w Polsce działalności gospodarczej oraz
- aktualnie nie biorą ani nie brały wcześniej udziału w programie Poland Prize, ani jego pilotażu (tj. żaden z aplikujących i docelowych udziałowców nie był ani nie jest udziałowcem innej spółki będącej grantobiorcą - beneficjentem programu Poland Prize), oraz
- posiadają pełnię wyłącznych praw do oferowanego rozwiązania technologicznego (tj. autorskiego innowacyjnego produktu, usługi itp.), które odpowiada na określone potrzeby lub wyzwania technologiczne partnerów biznesowych wybranego akceleratora.
Jak można aplikować do Programu?
Startupy mogą zgłaszać się do Poland Prize za pośrednictwem doświadczonych operatorów (akceleratorów), wyspecjalizowanych w różnych branżach, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Poznaniu. Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem formularzy dostępnych na ich stronach internetowych. Każdy akcelerator przeprowadzi co najmniej 2 rundy programu.

Ile możesz otrzymać?
Możesz otrzymać maksymalnie
300 000 zł
Maksymalnie możesz otrzymać do 100% kosztów kwalifikowanych projektu, co oznacza, że nie musisz mieć wkładu własnego.
Porównaj ofertę operatorów
Nie masz pewności, czy to odpowiedni program finansowania dla twojej firmy?
Napisz lub zadzwoń na infolinie 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202
Terminy zgłoszeń
Terminy zgłoszeń w ramach tego konkursu są prowadzone w rundach. Możesz wypełnić wniosek w dogodnym dla Ciebie terminie.
Terminy zgłoszeń
Start:
1.03.2021
Zakończenie:
31.12.2022
Jak wziąć udział w konkursie o dofinansowanie?
Wybierz operatora
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online
Poczekaj na ocenę zgłoszenia przez operatora
Po pozytywnej ocenie eksperta podpisz umowę
Gotowe! Możesz realizować projekt.
Polecane poradniki, raporty i katalogi
Inne dofinansowania, które mogą Cię zainteresować
Wybrane filtry: 2
Sukcesy beneficjentów
Bądźmy w kontakcie
Nie masz pewności, jaki rodzaj wsparcia możesz otrzymać?
Zapytaj naszych doradców:
801 332 202 / 22 574 07 07 lub napisz
Chcesz pierwsza/y poznać nowości?