O dobrych zmianach dla biznesu we Wrocławiu

By 24 maja 2019Ogólne
Prelegent podczas prezentacji na konferencji PDP

Minął dziesiąty dzień tegorocznego cyklu konferencji na temat zmian prawnych i administracyjnych dla przedsiębiorców. Tym razem właściciele firm oraz osoby chcące założyć działalność gospodarczą spotkali się z przedstawicielami ministerstw i instytucji rządowych we Wrocławiu.

W ostatnich latach weszło w życie wiele probiznesowych zmian w prawie. Wiele zmian wnosi Konstytucja Biznesu, wprowadzono także Pakiet MŚP, Mały ZUS, ustawę o zarządzie sukcesyjnym i wiele innych, a szykowane są kolejne. Jednym z najważniejszych jest „Przyjazne prawo”, czyli prawo do błędu dla małych firm w początkowym okresie działalności.

W spotkaniach informacyjnych z cyklu „Prawo do Przedsiębiorczości” organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości biorą udział przedstawiciele małych i średnich firm.

– O Konstytucji Biznesu, Pakiecie MŚP i innych zmianach należy mówić. Trzeba docierać z tą informacją do szerokiego grona, żeby jak najwięcej przedsiebiorów mogło możliwie szybko z nich skorzystać. Po to, by biznes w Polsce prowadzić lepiej, łatwiej i prościej – mówił w Lublinie Mikołaj Różycki, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który otworzył konferencję.

Polski przedsiębiorca żyje w bardzo dobrych czasach. Obecnie może on skorzystać z bardzo wielu form i źródeł finansowania zewnętrznego, które może dopasować do potrzeb i horyzontu czasowego aktywności biznesowej. Wśród tych propozycji jest wiele instrumentów preferencyjnych, wspieranych ze środków unijnych. Podczas uruchamianej właśnie kampanii Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, PARP i partnerów takich jak nasz KPK, postaramy się pomóc przedsiębiorcom w odnalezieniu w tym gąszczu możliwości. Zapraszam więc wszystkich na stanowiska eksperckie KPK! – powiedział Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE.

Przedstawiciele PARP odpowiadają ponadto na pytania związane z ofertą wsparcia polskich przedsiębiorstw z funduszy unijnych oraz usługami Centrum Rozwoju MŚP.

Zakład Eksperci ZUS wyjaśniają, jakie są prawa i obowiązki wynikające z przepisów dla początkujących przedsiębiorców. Przedstawiają także konsekwencje korzystania z ulg w postaci czasowego nieopłacania lub opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne.

Kolejne spotkania odbędą się:

  • 6 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim,
  • 12 czerwca w Gdyni,
  • 13 czerwca w Radomiu.

Zapraszamy!